Dlouhovláska a NF Šance onkoláčkům

Pokud chcete sledovat ty nejaktuálnější informace, sledujte Dlouhovlásku na

Facebooku: http://www.facebook.com/Dlouhovlaska.cz
a Nadační fond Šance onkoláčkům: http://www.facebook.com/sanceonkolackum


Na Facebookové stránce NF Šance onkoláčkům jsou pravidelně zveřejňováni dárci vlasů, kteří vlasy posílají na pomoc druhým, a na Facebooku salonu Dlouhovláska pak výsledná pomoc - fotografie a videa z předávání paruk a další pomoci. Salon Dlouhovláska je (ne)obyčejné kadeřnictví, které se věnuje komplexní činnosti týkající se vlasů. Petra Valentová však přišla s myšlenkou propojit tuto krásnou činnost s něčím ještě krásnějším. S pomáháním druhým, a tak pravidelně věnuje paruky nemocným dívkám či dívkám, ženám a dětem po nemoci, kvůli které přišly o vlasy. V salonu také prodlužují či prohušťují nemocným dívkám a ženám vlasy zdarma.


Vlasy mohou zájemcům ostříhat v salonu Dlouhovláska zdarma a nebo je mohou zájemci (pokud již mají vlasy ustřižené) zasílat na adresu: 
Nadační fond Šance onkoláčkům 
Tř. 1. Máje 1052 
Přeštice 
334 01

 

Adresa salonu, kde Vám vlasy rádi ostřiháme dle Vašeho přání zcela zdarma, a můžete sem taktéž vlasy zasílat:

Kadeřnictví Dlouhovláska

Svitákova 16

Praha - Stodůlky

155 00
 

Celá tato spolupráce vznikla tak, že se zkrátka společně sešly kroky nadačního fondu Šance onkoláčkům a Dlouhovlásky, konkrétně Petry Valentové, která před léty začínala s 1 culíčkem v ruce. Ale krůček po krůčku, tedy culík po culíku budovala něco fungujícího a velkého... A dnes může pomáhat i druhým. Dlouhovláska je totiž takovým záchranným lanem pro dívky a ženy, které kvůli různým nemocem (nejen rakovina, ale i alopecie, závažné poruchy imunity, lupus, těžké operace, koma...) přišly o vlasy. Petra Valentová je v salonu velmi aktivní, není "jen" majitelkou, která na vše dohlíží. Dívkám po nemoci prodlužuje či zahušťuje vlasy (zdarma) a stará se a dohlíží na tvorbu paruk, které věnuje.

 

 

 

„Vlasy, se kterými je pomáháno, Nadačnímu fondu Šance onkoláčkům, se kterým s Dlouhovláskou spolupracuji, posílají lidé z celých Čech, mnohdy i ze Slovenska. Navíc ještě za vlasy, které nám takto přijdou nebo jdou přes NF Šance onkoláčkům, posíláme nadačnímu fondu Šance onkoláčkům peníze, které jsou dále využity na koupi různých pomůcek pro nemocné děti (onkoláčky). Darované vlasy tedy pomáhají dvakrát. Takto to tu opravdu nikdo nedělá a jsem hrdá na to, že to celé takhle krásně funguje a holčičky, dívky, ženy mají opět radost ze svých vlasů a jiné nemocné děti alespoň získají pomůcky, věci, nutnosti, které potřebují.“ Petra Valentová.

Komu pomáháme

Onkoláčci

O materiální pomoc a o proplacení léčby můžete žádat Nadační fond Šance onkoláčkům. Formuláře žádosti najdete na webových stránkách ZDE: http://www.nfsanceonkolackum.cz/jak-zadat/

NF Šance onkoláčkům skutečně pomáhá a obrovský klobouk dolů. Na jejich webových i Facebookových stránkách jsou stovky neuvěřitených příběhů... Facebook NFŠO: www.facebook.com/sanceonkoackum

Zájemkyně o paruku
Zájemkyně o vlasy

Nepotřebujeme žádná potvrzení od lékařů či poukázky od pojišťoven. U nás Vy nebo Vaše dítko získá paruku zcela zdarma, neplatíte ani korunu. Pomůžeme všem potřebným, nikoli jen pár vyvoleným. Stačí kontaktovat Dlouhovlásku, např. formou soukromé zprávy na Facebooku: 

http://www.facebook.com/Dlouhovlaska.cz

či skrze kontaktní formulář na tomto webu, popř. se na cokoli můžete zeptat na tel.: 778 005 066.

Pomůžeme komukoli, kdo vlivem nemoci ztratil vlasy. Mnohdy není potřeba paruka, ale postačí např. jen příčesek na míru či prohuštění vlasů. Dlouhovláska již pomohla nemalému množství dívek a žen, které vlivem nějaké nemoci či úrazu přišly o svoji původní korunu krásy. Opět stačí jen kontaktovat Dlouhovlásku: http://www.facebook.com/Dlouhovlaska.cz
či skrze kontaktní formulář na tomto webu, popř. se na cokoli můžete zeptat na tel.: 778 005 066.

Pomoc je transparentní

Přesvědčit se o tom můžete na webových a Facebookových stránkách nadačního fondu Šance onkoláčkům. Jsou zde zveřejňováni dárci vlasů, a tak máte přehled o všech darovaných culíčcích. Na webu pak najdete odkaz i na transparentní účet NF Šance onkoláčkům. Tato nezisková organizace vznikla se záměrem materiálně a finančně pomáhat dětem s vrozenými vadami a jiným závažným onemocněním a dětem s onkologickým onemocněním v léčbě a 2 roky po jejím ukončení.

„Do dnešního dne jsme díky úžasným dárcům pomohli nebo zprostředkovali pomoc více než 300 dětem s onkologickým onemocněním a více než 100 dětem s jiným závažným onemocněním. 
Děkujeme za podporu.“

- NF Šance onkoláčkům.

Na Facebooku salonu Dlouhovláska pak můžete sledovat pomoc prostřednictvím vlasů, případně dárce, kteří věnovali vlasy přímo v salonu. Dlouhovláska věnovala nejvíce paruk a vlasů ze všech projektů, které v Čechách a na Slovensku existují, a navíc ještě za darované vlasy posílá finanční dary na účet NF Šance onkoláčkům. Darované vlasy tedy pomáhají dvakrát.

Za darované vlasy nadační fond obdrží částku odpovídající výkupním cenám za vlasy. Nadační fond tedy využije tyto peníze na rozmanitou pomoc onkologicky nemocným dětem, viz jejich webové stránky nebo Facebook, kam denně NF Šance onkoláčkům přispívá o své činnosti. 
http://www.facebook.com/sanceonkolackum/ 
http://www.nfsanceonkolackum.cz/

Aktuality u Dlouhovlásky pak můžete sledovat zde: http://www.facebook.com/Dlouhovlaska.cz/

Příběhy dětí

NF Šance onkoláčkům pomáhá materiálně a finančně dětem nejen v onkologické léčbě, zde se můžete podívat na některé příběhy: http://www.nfsanceonkolackum.cz/pribehy-deti/

Evidence darovaných vlasů

Veškeré darované vlasy, ze kterých se právě nevyrábějí paruky, jsou uschované v naší nové vlásenkářské dílničce v Praze na Stodůlkách na adrese Nám. Junkových 4. Jsou řádně oštítkovány jménem, zváženy a změřeny. Pro jakékoli informace si opět můžete zavolat na tel.: 778 005 066.