top of page

Paruka pro Hanku z jejích vlastních vlasů

Hanička k nám poprvé dorazila ještě se svými dlouhými vlasy. A s tím, že ji čeká první chemoterapie :-( Neváhali jsme a domluvili jsme se, že Hance ještě těsně před první chemoterapií ostřiháme její vlastní vlásky a začneme pracovat na paruce pro ni. Z jejích vlastních vlasů, na které je zvyklá. Hanka byla úžasná a radikální střihání nesla statečně. Vzali jsme si poté i míry (vlásenkářka si udělala odlitek) a na paruce pro ni hned začala pracovat. Jejích vlastních vlasů bylo přes 100 gramů, ale ještě jsme doplnili pár culíčků z darovaných zásob. Naštěstí nám občas daruje vlásky i hodná zrzka - a proto děkujeme moc! I když si mnohdy třeba dárce říká, jestli se jeho vlásky využijí i pokud mají netradiční barvičku - tak ano, pomáhají jakékoli vlásky, pokud jsou zdravé a hezké. Haničce přejeme, ať jí toto náročné období rychle uteče a brzy je vše v pořádku... Hlavně to zdraví! Paruku od nás Hanička dostala ještě před Vánoci 2017, a když od nás odcházela, byla úplně stejná jako poprvé, když jsme ji viděli. Paruka byla doslova úplně stejná jako její vlastní vlasy, a tak si mohla s rodinou udělat Vánoce, jakoby byla zdravá a nic tuto nemoc nepřipomínalo...

Paruka pro 17letou Domču

Domča bojuje s leukémií, a tak od nás dostala paruku na míru, z pravých vlasů a dle přání. Domča má moc ráda vlasy, sleduje na sociálních sítích různé vlasové proměny, a moc ji mrzelo, že o ty své vlasy přišla. Paruku od nás ale dostala ještě před Vánoci 2017, a tak se jí alespoň tohle vlasové přání splnilo... Domča nám na oplátku přinesla Eiffelovku sestavenou z papíru - úplně a doslova věrnou kopii, a toho si moc vážíme a děkujeme. Přejeme už jen pevné zdraví!

Paruka pro 14letou Nelu

Nelinka je jednou z obdarovaných, kterým jsme udělali radost doslova pod vánoční stromeček. Paručku jsme stihli vyrobit a předat do Vánoc 2017. Nelinka trpí alopecií, ale ještě nikdy žádnou paruku neměla. Dostala tedy konečně své vysněné vlásky, o nichž dlouho snila.

Natálce jsme přinesli paruku do nemocnice

Užijte si s námi alespoň takto přeneseně radost malé Natálky, které jsme prostřednictvím obyčejných vlasů dokázali neobyčejně pomoci - podívejte se na video v odkazu. Natálce jsme jako překvapení přinesli nejen velkého sloníka (protože jsme se dozvěděi, že má ráda plyšáky) :-) tak hlavně i paručku přímo do nemocnice a aby to ostatním dětem nebylo líto, dostali od nás také dárečky. Všech jsme se také zeptali, jestli vlásky také nechtějí a měřili jsme na další... Budeme rozdávat radost i nadále! Kéž bychom tyhle dětičky dokázali uzdravit - zdraví, to je to hlavní... Všichni jsou ale tak moc stateční! Natálce i ostatním dětem moc držíme palečky, ať jsou brzy doma a zdravé...

Vlasy pro Anetku

Paruka pro Hanku

Díky naší pomoci a vaší podpoře jsme mohli vyrobit paruku z pravých vlasů přesně na míru a zcela zdarma i pro krásnou mladou maminku, paní Hanku. Hanka odložila svoji paruku ze syntetických vláken, která jí byla nepříjemná (a nevypadala dobře, byť byla téměř nová) a v nové paruce z pravých vlasů nádherně prokoukla a omládla! Svědky jí byli i dva synové, kteří měli z maminky obrovskou radost! Konečně se cítila krásná. Jako poděkování jsme dostali velmi osobní dárek - ručně namalovaný obraz vytvořený přímo paní Hankou. Setkání to bylo velmi dojemné.

Paruka pro Terezii

Terezie se léčí chemoterapiemi, a tak ztratila své vlásky. Pomohli jsme a na toto dojemné setkání a předání paruky vyrobené na míru dorazil i skvělý tým TV Prima. Podívejte se na naše videjko. Terezka obdržela právě jednu ze 7 paruk získaných z vlasů získaných na rockovém festivalu. Pokud se podíváte na videjko s předáním 7 paruk, uvidíte, jak to všechno začalo, až po předání paruk z vlasů od hodných rockerů a rockerek. Mělo to obrovský smysl a všech 7 dívek a žen bylo neskutečně šťastných!

Paruka pro Kačenku

Velké poděkování patří i rockerům, neboť paruka byla vyrobena z části vlasů, které byly darovány v rámci akce Rockové vlasy pro dětský a ženský úsměv naprosto úžasnými rockery a rockerkami na festivalu Masters of Rock, který se konal v červenci 2017. Kačenka měla z paručky ohromnou radost :-) Stojí za to podívat se i na video s Kačenkou - je to neskutečně úžasná holčička a rockové vlasy jako by jí dodaly pořádnou dávku energie!

Paruka pro Veroniku

Slečna Veronika od nás dostala paruku zdarma. Užijte si s námi alespoň takto přeneseně radost slečny Veroniky, které jsme prostřednictvím obyčejných vlasů dokázali neobyčejně pomoci. Na videjko si můžete kliknout prostřednictvím obrázku. Veronice jsme darovali paruku přesně na míru a podle přání... A vidíte tu radost? Z toho i my máme neskutečně dobrý pocit a je to naším motorem proč pomáhat dál.

Paruka pro paní Moniku

Monika nás poprvé navštívila s obavou, že kvůli léčbě zákeřné rakoviny, která ji postihla, bohužel přijde o své vlastní vlasy. Neváhali jsme a Monice jsme vzali míry pro výrobu paruky, na kterou byly použity přirozeně jemně vlnité vlásky, které se i po umytí sami opět lehce zvlní tak, aby Monika vypadala stejně, jako v době, kdy ji zdobila vlastní kštice. Paní Monika od nás tedy za pár týdnů dostala zdarma paruku na míru a z vlásků stejných, jako měla před nemocí. 

Paruka pro Ester

Krásnou přirozenou paruku z přírodních vlásků jsme předali také slečně Esterce. Vlasy byly získány díky rockerům, a proto určitě mrkněte na videjko v odkazu (když kliknete na obrázek) - Rockové vlasy pro dětský a ženský úsměv. Uvidíte, jak to všechno začalo, až po předání 7 krásných paruk z vlasů získaných od hodných rockerů a rockerek z festivalu. Mělo to obrovský smysl a všech 7 dívek a žen bylo neskutečně šťastných!

Paruka pro Gabrielu

Paruka pro Nikol

Mladičká Nikol se léčí chemoterapiemi, a proto jsme jí darovali paruku na míru a zdarma. Na videjku v odkazu (pokud kliknete na fotografii) můžete vidět i měření hlavičky, aby paruka krásně sedla. A jak sedla, pak můžete vidět na videjku s rockerskými vlasy. Nikol měla z paruky velikou radost! Nikolka se stále léčí, proto přejeme brzké uzdravení, mnoho sil a ať je brzy doma a zdravá!

Paruka pro paní Petru

Petra od nás dostala paruku v rámci "rockerských vlasů", mrkněte tedy klidně na celé videjko, jak toto všechno vznikalo (odkaz je kliknutím na obrázek). Od střihání na rockovém festivalu až po předání 7 paruk z vlasů zde získaných. 

Vlasy pro Barboru

Barbora trpěla a trpí vážnými nemocemi, procházela těžkou léčbou a ztratila své vlasy. Na její kratičké jsme navázali vlasy, které vidíte na obrázku. A nic není poznat. Pro Barboru je alespoň po této stránce vše tak, jako dřív. Pokud si přejete vidět slečnu Báru na videjku, zatím máme jen kratičký moment jejího nadšení zaznamenán na konci videa v odkazu (klik na obrázek). Bára byla ohromně dojatá - a my s ní.

Paruka pro Zuzanku

Měli jsme tu čest předat paruku a udělat tak radost krásné holčičce Zuzance, která přišla o vlastní vlásky po zákeřné bakteriální chorobě. Zuzanka za námi spolu s maminkou přijela až z Kunovic u Uherského Hradiště. Spolu se Zuzankou za námi přijela i úžasná Anička, která si nechala ostříhat své vlásky, a věnovala je na výrobu paruky pro jinou slečnu, jíž Dlouhovláska pomůže a učiní ji tak aspoň trochu šťastnou. Rodina nám navíc přivezla neskutečné množství úžasných dárků a laskominek - a ještě jednou moc děkujeme za naprosto dokonalý dort. 

Paruka pro Sabinku

Věnovali jsme paruku zdarma krásné malé Sabince, která si pro paruku se svými rodiči a tetičkou přijela až z Liberce. Velký respekt pro mladou slečnu, která se už narodila zcela bez vlásků. Ještě že na nás její tetička na internetu narazila a oslovila nás. Malá Sabinka si zaslouží veliký obdiv, je to krásné veselé a optimistické děvčátko plné energie, a s vlásky je to dokonalá princezna.

Paruka pro Evičku

Evička dostala paruku přesně na míru a mohli jsme tak udělat radost krásné mladé slečně, která přišla o vlastní vlasy vlivem zákeřné alopecie a celiakie, kterou trpí od svých 12 let. Na hlavě Evičce neroste ani vlásek a vždy se trápila jen s parukami z umělých vláken, které jí neseděly, byly nepříjemné na nošení a nebyly na míru. Pravé vlasy si tedy může užívat po dlouhých 12 letech...

Vlasy pro Sylvu

Zde Dlouhovláska udělala prodloužení vlasů "na kasu" krásné Sylvě, která prodělala zákeřné onemocnění – rakovinu prsu. Vlivem léčby a série chemoterapií přišla slečna Sylva o své vlastní vlasy. Sylva však od nás odcházela nadšená a vdávala se tak již jako dlouhovláska s naprosto stejnými vlásky, jaké mívala před nemocí. Pro ni to také byla pomyslená tečka za prodělanou nemocí a neskutečně se jí tím ulevilo - a svatba jako dlouhovláska, to bylo její splněné přání...

Milena trpí ztrátou vlasů vlivem Crohnovy nemoci

Měli jsme tu čest a možnost předat paruku a udělat tak ohromnou radost krásné mladé slečně Mileně, která přišla o vlastní vlásky vlivem zákeřné Crohnovy nemoci. Ne vždy při Crohnově chorobě dojde ke ztrátě vlasů, ale slečna Milena trpí její zákeřnou formou :-( Mileně tedy vlasy neustáe padají, má jen centimetrového ježečka a vlasy jí nikdy nenarostou, stále jen padají. Paruku jsme vytvořili přesně takovou, jaké vlásky Mili nosila, než jí vypadaly. Mladinká slečna za námi přijela až ze Znojemska.

Výroba paruky Kristýnce z vlasů darovaných její paní učitelkou

Velký respekt pro paní učitelku Vránovou, která věnovala své vlásky na výrobu paruky pro Kristýnku, jež o své vlásky přišla kvůli nemoci. Snad se nám prostřednictvím tohoto krátkého videa podaří přenést alespoň trochu té báječné nálady, která panovala v Dlouhovlásce při předání paručky na míru Kristýnce. Celý příběh jste také mohli před vidět v reportáži odvysílané na plzeňské TV ZAK. Je to krásné takhle si pomáhat...

Paruka pro Petru

Petra trpí alopecií, kvůli které nemá vůbec žádné vlasy, trpí i jinými problémy, a bála se nás oslovit. Naštěstí má Petra tak moc hodnou kamarádku, že nás oslovila za ni, a společnými silami jsme Petře vykouzlili obrovský úsměv na tváři a změnili jí život... Vlasy dělají ženu a tady vlasy pomohly maximálně, jak mohly. 

Paruka pro paní Zdeňku

Paní Zdeňka se už rok trápila s chemoterapiemi, ale naštěstí narazila na nás a na naši pomoc - a samozřejmě naštěstí i se zdravotním stavem vypadá již vše dobře. Snad tedy paní Zdence začnou růst i vlastní vlásky, mezitím může alespoň krásně bez problémů nosit paruku na míru od nás. Paruka je přesně dle přání paní Zdenky, ať už na délku, bavičku - a je samozřejmě i na míru.

Takto jsme si předaly první darované vlasy...

A takto také započala naše velká krásná spolupráce. Osobním předáním prvních culíčků, které hodní lidé zaslali Nadačnímu fondu Šance onkoláčkům a Dlouhovláska jim poprvé poděkovala finanční částkou na podporu všech nemocných dětiček, kterým pomáhají. Veškeré darované vlasy u nás, tedy u Dlouhovlásky nebo Nadačnímu fondu šance onkoláčkům, totiž pomáhají dvakrát. Finanční částkou jako podporou pro Nadační fond, a vyrábějí se z nich paruky pro nemocné, kteří je dostávají zcela zdarma.

Vlasy pro paní Svatavu po rakovině

Paní Svatava Faltýnková se vyléčila z rakoviny a vlásky začaly růst. Poprvé nás navštívila v červnu 2016 s úplně kraťoučkými blond vlasy. Od té doby nás po prodloužení pravidelně navštěvuje a vídáme se 1x za 3 měsíce při posunech vlasů. Paní Svatava žije v zahraničí, ale protože zde v Čechách stále navštěvuje lékaře (na nutná vyšetření po léčbě), vždy s termínkem vyjdeme vstříc.

Vlasy pro Denisku po rakovině

Denisku Ďulíkovou před pár lety vyděsilo, když ji začalo bolet pod klíční kostí. Pět lékařů ji půl roku obviňovalo, že simuluje. Ve skutečnosti měla rakovinu v posledním stadiu. Nádor nakonec zabíral téměř polovinu plic. Se svým pozitivním postojem k životu se z toho Deniska dostala. Deniska nás poprvé navštívila v prosinci 2015 a navštěvovala nás do léta 2017. Vlasy byly pro Denisku posledním pomyslným kopancem ošklivé nemoci a neskutečně jí dodaly energii se vším se poprat.

Paruka pro paní Jitku

Tato krásná mladá maminka trpí totální alopecií, tedy jí neroste na hlavě ani vlásek. Až od nás se dočkala kvalitní paruky z pravých vlasů, přesně v odstínu, ve kterém dříve, ale bohužel již dávno, vlasy nosila. Paní Jitka Molnárová za námi přijela i se svým miminkem a celé setkání bylo velice dojemné. Paní Jitka od nás obdržela zdarma jednu z našich prvních paruk. Tehdy ještě darování vlasů neexistovalo. Ale zkrátka - vzít si peníze od nemocné ženy za vlasy? To nešlo... a tak to postupně všechno začalo...

Předání paruky paní Janě

Životní příběh rodiny Karešových je opravdu smutný. Když už si myslíte, že si rakovina vzala své, následují další tragédie. I paní Janu po tom všem postihla rakovina, která jí vzala vlasy. Vlasy sice byly v celém příběhu to nejmenší, ale alespoň jimi jsme mohli udělat radost. Setkání to bylo velmi dojemné a i přese všechno si paní Jana zachovala neuvěřitelnou životní energii a zaslouží si veliký respekt. Paní Jana od nás obdržela zdarma jednu z našich prvních paruk. Tehdy ještě darování vlasů neexistovalo. Ale zkrátka - vzít si peníze od nemocné ženy za vlasy? To nešlo... a tak to postupně všechno začalo...

Please reload

Vlasy pro 17letou Verču B.

Verunce jsme na jaře 2017 předávali paruku, neboť se na nás její maminka obrátila, protože se Verunka léčila z rakoviny v levé paži. V prosinci už ale byla Verunka zdravá, a tak paručku vrátila k renovaci a udělali jsme jí prodloužení vlasů na kasu. Vlásky byly sice krátké, ale už to byla taková hranice, kdy je na zvážení každé dívky či ženy, jestli chce ještě nosit paruku nebo už se zvolí technologie jiná. Vlásky jsme tedy Verunce již prodloužili. Tady by sice mohl příběh končit, ale bohužel, uteklo dalších pár měsíců a maminka Verunky se nám ozvala, že se dcerce rakovina vrátila :-( Vlásky jsme tedy sundali a Verunka již nosí paručku novou... Přejeme strašně moc brzké uzdravení a ať už je hlavně vše v pořádku...

Paruka pro 8letou Verunku

Podívejte se na fotečku i video s krásnou osmiletou Verunkou, které jsme na míru vyrobili a věnovali blond paruku přesně na míru, na malou hlavičku. Předání paruky jsme krásně stihli ještě v červnu a Verunka si už šla pro vysvědčení jako dlouhovláska. Verunka měla přesně takové světlounké vlásky, ještě než je ztratila. Maminka nám posílala fotečky a moc si přála, aby dcerka dostala paručku ještě před vysvědčením jako překvapení. Vše se povedlo a u Verunky jsme viděli dokonce i slzičky štěstí...

Paruka pro Lucinku

Když děláte práci srdcem, není co řešit. Udělali jsme vše pro to, aby mohla Lucinka jít do 1. třídy ve svůj první školní den jako dlouhovláska. Aby se vyhnula zbytečným nepříjemným otázkám na vlásky, které dokáží občas člověka pořádně rozhodit... a aby se cítila jako princezna, když to bylo její přání... Lucinka tedy od nás dostala krásnou na míru vyrobenou paruku z dětských jemných vlasů, a to zcela zdarma. Vlasy sice nejsou vším, ale pro každou dívenku i ženu jsou důležité, jsou pomyslnou korunou krásy - a vždy se budeme snažit těmto dívkám a ženám pomoci. Lucinku jste mohli vidět i v reportáži TV Barrandov a 168 hodin na Čt 1.

Paruka pro paní Petru P.

Paruka pro paní Marii

Paruka pro 22letou Katku

22leté Katce, když bylo 21 let, zjistili doktoři závažnou nemoc, a to ALL (Akutní linfoblastickou leukemii). Následovaly chemoterapie a čekání na vhodného dárce kmenových buněk. Její dlouhý a neuvěřitelný příběh jsme četli jedním dechem a hned jsme věděli, že musíme pomoci. Alespoň s dodáním sebedůvěry a radosti v podobě vlasů. Teď už můžeme popřát jen pevné zdraví, ať Kačce vše dobře dopadne a spolu s maminkou ať vše zvládnou. S maminkou by to bylo na další příběh, ale každopádně posíláme energii a držíme pěsti!

Paruka pro 17letou Verunku

Veronice je teprve 17 let a už prošla léčbou zákeřné rakoviny (rakovina v levé paži). Když si jednou ráno všimla, že už vlasy rapidně padají, ostřihala si je sama v Motole v koupelně. Ostřihala si je sama nůžkami na ježka. Bohužel vlasy padaly stále, tak si je nakonec sama oholila všechny žiletkou... Verunka sice říká, že jí v tu chvíli vlastně ani o vlasy nešlo, šlo jí jen o to vyléčit se a aby byla zdravá, její maminka ale věděla, že ztrátu vlasů velmi prožívala a jak těžce se s nimi loučila. Výrobu paruky u nás tedy domluvila právě maminka Veroniky, která na nás dostala kontakt od paní Lenky Klasnové (NF Šance onkolčkům), která jí pomáhala. Verče jsme tedy vrátili úsměv v podobě krásné dlouhé paruky z pravých vlasů přesně na míru a zcela zdarma. Veronika za námi spolu s maminkou přijela ze Slaného. Vše přijela zdokumentovat i TV Barrandov, tedy jste možná pár záběrů již mohli vidět i v hlavních večerních zprávách. 

Paruka pro paní Alexandru, které se vrátila rakovina

Paní Alexandře jsme již pomáhali, ale rakovina se bohužel vrátila. Dostala tedy od nás paruku z krásných přírodních vlasů na míru, podle přání a zdarma. Alexandru již můžete vidět v některých sestřizích našich videích, ale musíme jí věnovat i celé videjko. Zatím se můžete podívat na videjko v odkazu, kde uvidíte paní Alexandru na konci v sestřihu, komu jsme již pomohli. Paní Alexandra byla moc šťastná, vlásky jí moc sluší a paručku při předání všichni obdivovali. Přejeme Alexandře, ať je konečně už po tom všem trápení a zdlouhavém léčení všechno v pořádku a přejeme brzké uzdravení!

Paruka pro 14letou Katku

Katka už od 2 let trpí autoimunitní alopecií s následkem vypadání vlasů, řas, obočí... Když nám přišla zpráva od její maminky, bylo hned jasné, že musíme dívence splnit sen o dlouhých vlasech. I Kačka si šla tedy pro vysvědčení jako dlouhovláska.

Paruka pro paní Petru

Paní Petra trpí už mnoho let alopecií a nikdy neměla paruku z pravých vlasů. Při předání byla moc šťastná a vděčná a po dlouhých letech pocítila, jaké to je mít opět krásné dlouhé přirozené vlasy...

Vlasy pro Veroniku ze Slovenska

Veronika je neskutečně sympatická mladá slečna, která si prošla peklem – léčbou zákeřné choroby a následnou sérií chemoterapií, kvůli čemuž ztratila své vlastní vlasy. Veronika k nám spolu s kamarádkou přijela až ze slovenské Bratislavy. 

Vlasy pro paní Janu

Paní Janě lékaři již od raných dětských let diagnostikovali zákeřnou a v podstatě nevyléčitelnou chorobu - cystickou fibrózu. Před necelým rokem si Jana prošla transplantací plic, protože její plíce fungovaly už jen z osmnácti procent. Vlivem následné medikace ztratila Jana bohužel svoji původní hustotu kštice. Více informací o cystické fibróze se můžete dozvědět např. zde: www.cfklub.cz

Vlasy pro Ivču

Ivča v uplynulých letech prodělala při léčbě leukémie sérii nekonečných a velmi bolestivých transplantací kostní dřeně, neboť se jí zákeřná choroba opakovaně vracela. Celá léčba se bohužel dosti nepříznivě podepsala na Ivči kštici. Ivči sen byl mít vlásky opět husté s účesem do asymetrické podkovy, jak vlásky nosila před nemocí. Vlásky tedy od nás Ivča dostala zcela zdarma, pomohli jsme tak alespoň prostřednictvím vlasů. Ivče ale hlavně přejeme pevné zdraví a ať je vše hlavně v pořádku.

Paruka pro Katku

Kateřina ztratila vlivem zákeřné nemoci vlastní kštici. Pomohli jsme a krásné Kateřině navrátili její korunu krásy parukou vyrobenou na míru (vč. originální barvičky podle přání) a zdarma. Podívejte se i na krátké videjko.

Paruka pro Marcelu

Zde jsme darovali zdarma krásnou paruku vyrobenou na míru úžasné slečně Marcele. Marcela trpí alopecií a paruka z lidských vlasů byl její velký sen, který si však nemohla sama splnit... V zrcadle pak obdivovala přirozenost vlasů oproti parukám ze syntetických vláken, které též vlastní, ale škrábaly jí a vlákna se i do sebe zacuchávala. Konečně může nosit tu pravou, na míru vyrobenou a z nádherných hebkých vlasů.

Vlasy pro Alexandru

Alexandru potrápila rakovina a jak to tak bývá, kvůli chemoterapiím ztratila vlasy. Bohužel ještě nějaké problémy nastaly, slečna Alexandra ještě musí užívat chemoterapii v tabletách, ale vlásky už alespoň rostou. Zde jsme tedy prodloužili vlasy "na kasu" a splnili tak Alexandře přání zažít svoji vysněnou svatbu jako dlouhovláska. To bylo na jaře. Po několika měsících se nám však bohužel Alexandra ozvala znovu, bohužel se smutnou zprávou, že se jí rakovina vrátila :-( Jedněch vlasů se sice musela vzdát, ale Alexandry nám bylo natolik líto, že od nás zanedlouho dostala také i paruku zcela zdarma, na míru a z krásných přírodních vlasů... Přejeme Alexandře, ať je konečně už po tom všem trápení a zdlouhavém léčení všechno v pořádku a přejeme brzké uzdravení!

Paruka pro Věrku

Věrka na nás dostala kontakt od své kamarádky Hanky, které jsme také darovali zdarma krásnou paruku na míru. Hanka je očividně s novými vlásky spokojená, a tak doporučuje dále, a my máme radost, že můžeme pomáhat i dívkám, které by nás jinak nesledovaly a nenarazily na nás. A pomáháme dál... 

Paruka pro Adrianku

Jedenáctiletá Adrianka trpí už pět let alopecií. Jsme moc rádi, že se na nás obrátila její maminka. Neváhali jsme ani minutu a hned jak to šlo, začali jsme s přípravou paruky na míru. Díky naší pomoci si už Adrianka šla pro vysvědčení jako dlouhovláska, což si moc přála - takže jsme moc rádi, že jsme mohli Adriance splnit její přání.

Paruka pro Janičku

Měli jsme tu čest a možnost předat paruku a udělat tak radost moc statečné holčičce Janičce, která přišla po sérii chemoterapií o vlastní vlásky. Měla strach, že ji noví spolužáci ve škole nepřijmou a byla z toho smutná. Bez čepice ani nechtěla vyjít z domu. Šestiletá Janička po chemoterapiích a ozařování hlavy přišla o všechny své vlasy, ale s paručkou si tak může opět naplno užívat dětství.

Paruka pro Veroniku

Tato mladá maminka trpí alopecií a měla vždy problém sehnat na sebe padnoucí paruku. Všechny jí vždy byly velké, nikdy neměla paruku na míru. Tu dostala až od nás. Krásně seděla a mladá maminka Veronika se poprvé konečně cítila dobře. S krásně padnoucí parukou na míru a dle přání na barvičku a z kvalitních pravých vlasů. 

Kateřina po těžkých zdravotních komplikacích po porodu

Pomohli jsme mladé krásné mamince Kateřině Kotové, která přišla o své vlasy vlivem těžkých zdravotních komplikací po porodu. Po nekonečných 10 dní trvajícím komatu a následné léčbě, která byla velmi náročná, paní Kateřině vlasy vypadaly. Poté, co alespoň částečně narostly, jsme mohli kouzlit...

Paruka pro Kristýnku

Mladičká Kristýnka bohužel trpí alopecií a rostou jí pouze ostrůvky vlasů. Zdravé vlasy už mladinké slečně nikdy nenarostou. Vyrobili jsme tedy paruku přesně dle přání. Předání opět bylo velmi dojemné, Kristýnka nikdy předtím paruku nenosila, takže nový pocit s vlasů nás téměř dohnal k slzám... 

Paruka pro Míšu

Věnovali jsme paruku zdarma krásné mladičké slečně Míše, která prošla velmi náročnou léčbou a již zvítězila nad zákeřnou nemocí. Paruku jsme opět tvořili přesně podle přání a foteček od Míši, když nám posílala, jaké vlásky mívala... Velký respekt pro Míšu!

Paruka pro Adélu

Adéla trpí alopecií, kvůli které takřka přes noc přišla o veškeré své vlásky. Je to neuvěřitelné, ale bohužel i tak může alopecie zákeřně přijít. Adéla si prošla velkým stresem, a na zdraví se to takto bohužel podepsalo. Adélka tedy vždy nosila paruku z umělých vlasů, ale velmi brzy vždy paruky vypadaly velmi poškozeně. Jsme moc rádi, že jsme tedy mohli pomoci a vyrobit paruku na míru z pořádných vlasů, která bude konečně pořádně dlouho sloužit a vypadá naprosto přirozeně. 

Vlasy pro Kristýnku

Mladičké slečně Kristýnce byl před několika lety diagnostikován systémový lupus erythomathodes (nevyléčitelná autoimunní choroba), vlivem této nemoci a následné léčby bohužel přišla o své dlouhé a husté vlasy. S vlásky, které vidíte na obrázku, jsme ty její jemňounké a kraťoučké nastavili a není poznat, že má úplně jemňounké vlásky jako chmýříčko... S tou samou nemocí se nám již ozvala i další zájemkyně o vlasy, ale tam už jsme se rozhodli pro variantu paruky. 

Vlasy pro Lucii

Mladá maminka Lucie Jiřičná zvítězila nad zákeřnou nemocí a zaslouží si náš obdiv a respekt. Pokud se podíváte na video v odkazu, uvidíte, jaká ohromná jizva paní Lucii po tom všem utrpení zůstala, ale se kterou jsme si poradili. Jizva a vlasy jako chmýříčko... Krásné dlouhé vlasy ale paní Lucii dle jejích slov úplně otočili život k lepšímu...

Paruka pro paní Lindu

Měli jsme možnost předat paruku na míru zcela zdarma paní Lindě, která v současné době opět bojuje se zákeřným onemocněním – rakovinou prsu. Vlivem léčby a série chemoterapií paní Linda postupně přichází o své vlastní vlasy, díky naší pomoci a vaší podpoře pomůžeme paní Lindě alespoň trochu navrátit sebevědomí a pomoci tomu, aby se cítila lépe. Hlavičku jsme paní Lindě měřili, ještě když měla kraťoučké vlásky, paruku jsme stihli vyrobit a darovat včas. Paní Lindě přejeme brzké uzdravení a ať je vše co nejdříve v pořádku!

Pomáhali jsme i dříve (než existovalo darování vlasů)

V Dlouhovlásce nám nikdy nebylo lhostejné, když se na nás s důvěrou obrátila jakákoli žena či dívka po nemoci nebo aktuálně si procházející těžkou nemocí či jinou vážnou situací :-( Proto existuje mnohem více dívek a žen, dávno před tím, než nám kdokoli daroval vlasy, kterým jsme pomohli prostřednicvtím vlasů. Prodloužením či prohuštěním vlasů jen za symbolickou částku, zdarma nebo když jsme začínali s parukami, nakonec jsme si za žádnou nevzali peníze. Všechny jsme rozdali zdarma.

Please reload

bottom of page