top of page

Pomoc prostřednictvím vlasů

V České republice i na Slovensku se v současné době takříkajíc „roztrhl pytel“ s projekty, které chtějí, abyste jim darovali své vlasy. Svým způsobem je hezké, pokud poté někomu pomohou. I malá pomoc se přeci počítá... Ale nemůžeme se zbavit nepříjemného pocitu, že jim ve skutečnosti tolik o pomoc nejde, ale spíše o získání vlasů zadarmo a pro svůj vlastní prospěch :-( Důkazem toho je zakládání vlastních nadačních fondů, u nichž to chodí tak, že darujete své vlasy a v podstatě si jen firma sama sobě na účet připíše nějakou částku za vlasy. Paruk poté věnují velmi málo ve srovnání s množstvím vlasů, které jim lidé darovali. Jeden z nově vzniklých projektů se dokonce tváří tak, že paruky bude vyrábět, ale po důkladném prostudování stránek zjistíte, že nikoli :-(

Rádi bychom zde uvedli příklady, kolik pomoci lze z takto darovaných vlasů poskytnout a současně bychom v kostce rádi představili transparentnost našeho systému a částečně ho i srovnali s ostatními projekty, které se darováním vlasů zabývají. Chceme Vám tak ukázat, v čem se odlišujeme, co je skutečná transparentnost a jakou hodnotu má Váš dar vlasů. Pokud Vás však napadá ještě jakékoli vylepšení - cokoli, co by se na celkové spolupráci dalo zlepšit, budeme určitě rádi za jakékoli doporučení, nápad a za jakoukoli zprávičku. Kontaktovat nás můžete např. přes tento odkaz. Děkujeme mockrát za Vaši důvěru!

Dary vlasů 
Ceny za vlasy
Zakázková výroba paruky

Aby žadatelka dostala paruku zcela zdarma, nepotřebuje žádné potvrzení od lékaře ani poukázku od pojišťovny. Veškeré náklady jdou za námi. Pozor na to, že u jiných již zmíněných projektů, pokud nemáte poukázku, tak platíte. My však pomáháme všem, nikoli jen pár vyvoleným.

Za Vámi darované vlasy zasílá Dlouhováska na nadační fond Šance onkoláčkům částky jako za ceny výkupu vlasů, nikdy ne méně. Ba naopak, často jsou darovány velmi krátké vlasy (20, 25, 30 cm), které se nevykupují, ale i přesto Dlouhovláska na NF Šance onkoláčkům peníze navíc zasílá. Na transparentním účtu NF Šance onkoláčkům nebo ve výročních zprávách se můžete přesvědčit, že Dlouhovláska zaslala od 1. 1. 2016 do 31. 1. 2016

103 100 Kč a od 1. 1. 2017 do 7. 2. 2018 244 500 Kč.

Zveřejňujeme veškeré jednotlivé dary vlasů, a to pravidelně na Facebookových stránkách: http://www.facebook.com/sanceonkolackum popřípadě na http://www.facebook.com/Dlouhovlaska.cz
Fotografie či koláž, jak jste se nechali střihat, nám klidně můžete na některý z Facebooků postnout sami - budeme moc rádi!

"

"

"

"

Na transparentním účtu Nadačního fondu Šance onkoláčkům jsou vyčísleny vlasy v jejich hodnotě. V tom je unikátní naše spolupráce - že salon neeviduje vlasy na svém vlastním účtu, ale eviduje vlasy na transparentním účtu nadačního fondu Šance onkoláčkům, a tím ho zároveň podporuje. Na výrobu paruk z tohoto účtu peníze již nevybírá, částky jsou tedy 100% využity na konkrétní pomoc nemocným dětem. A veškeré darované vlasy, ze kterých se právě nevyrábějí paruky, jsou uschované v nové vlásenkářské dílničce v Praze na Stodůlkách na adrese Nám. Junkových 4. Jsou řádně oštítkovány jménem, zváženy, změřeny a zároveň zapsány v knize. Jakékoli informace o vlasech si můžete ověřit na tel. čísle: 778 005 066, popř. naši provozovničku po domluvě navštívit.

"

"

Nemáme specifikace na darované vlasy. V některých projektech je specifikace např. na na barvu vlasů či na délku, ale je to bohužel jen proto, že vlasy poté neputují na dobré věci, ale jen na komerční prodej :-( Samozřejmě, že platí, že nejčastěji je využívanou délkou do paruk délka okolo 35, 40 cm, ale i mnohem kratší vlasy lze využít do kratších paruk, kratších partií (partií okolo obličeje) a ty úplně nejkratší do ofinek.

"

"

Evidence darů
Barva či délka vlasů
Bez nutnosti poukázky

"

"

Komu pomáháme?

O paruku, příčes, cokoli co se týká pomoci prostřednictvím vlasů může žádat kdokoli (dívky, ženy či rodiče), kdo prožívá těžkou nemoc, kdo už je po ní, trpí alopecií či jinou nemocí, která způsobila ztrátu vlasů, řešili jsme koma, lupus, těžké operace... příběhů je spousta :-( A co se týče pomoci, kterou poskytuje NF Šance onkoláčkům, tak jejich Facebookové stránky mluví za vše... Materiálně i finančně pomáhají nemocným dětičkám. Pomoc posktujeme všem, kdo o ni požádají - začne to tedy zpravidla dotazem přes tyto webové stránky, Facebook či e-mail a odpovíme s požadavkem na více informací o Vás, o nemoci a domluvíme buď termín měření na paruku či Vás poprosíme o zaslání těchto měr a informací k výrobě, které potřebujeme. Paruku tedy poskytujeme každému a čekací dobu nemáme dlouhou.

"

"

"

Nadační fond Šance onkoláčkům skutečně pomáhá, tedy se nejedná jen o projekt, který by byl založen jen pro rádoby-transparentnost. Peníze na účtu Nadačního fondu Šance onkoláčkům jdou na pomoc nemocným dětem.

"

"

Skutečný nadační fond

Paruku vyrobíme přesně na míru žadatelky. Nepracujeme tedy s žádnými levnými výrobky z Asie. Míry na paruku jsou pečlivě změřeny, zkonzultována barva, případně vybrány konkrétní vlasy. Paruka je tedy vyráběna ručně, má realistickou pěšinku, díky které vypadá jako vlastní vlasy - a při předání ještě upravujeme střih přímo na obdarované, před zrcadlem (tvoříme ofinku, patku, paruku upravujeme do finální podoby). Obdarovaná si pak doma může měnit účes podle nálady či příležitosti, to znamená např. učesat si pěšinku na jiných místech, neboť paruky jsou celopoutkované a variabilní.

"

"

Vlasy, příčesky a především paruky věnujeme a darujeme neustále. Neustále nějaké vyrábíme, stejně tak jako nyní. Podívejte se na naše videa, případně fotografie. Nejnovější videa vždy najdete na Facebooku Dlouhovlásky. A veškerou pomoc nadačního fondu Šance onkoláčkům už snad ani netřeba počítat. Navíc, vzhledem k tomu, že za vlasy, které nám darujete, podpoříme fungování Nadačního fondu Šance onkoláčkům, je to nádherná spolupráce, která pomáhá na několika úrovních, a vlasy jsou tedy darovány na správné místo.

Komu jsme pomohli?

"

Naše vlásenkářky

"

Výroba paruk je náročná, titěrná práce, a také finančně nákladná. Aby byla práce na parukách odvedena stoprocentně, vlásenkářky dostávají za každou paruku plně zaplaceno. Výroba paruk je financována salonem Dlouhovláska. Ale na rozdíl od jiných projektů nikoli z prodeje darovaných vlasů, ale výroba paruk je financována z běžných zisků chodu salonu. Salon Dlouhovláska je (ne)obyčejné kadeřnictví, které pomáhá. Veškeré darované vlasy putují tedy přímo do paruk pro nemocné dívky a ženy a ostatní darované vlasy, které zatím využití nemají, jsou pečlivě uschovány, opatřeny štítkem se jménem dárce a dalšími údaji a čekají na využití do paruk v naší nové vlásenkářské dílničce v Praze na Stodůlkách, kde také předáváme darované paruky - a o tom v dalším bodě.

"

Přesunutím salonu Dlouhovláska na adresu Svitákova 16 se uvolnil na Stodůlkách prostor, kde jsme postupně vytvořili soukromé místo klidu - klidové místečko, kde předáváme paruky v soukromí, bez zraků běžných klientek salonu. Na této adrese (Náměstí Junkových 4) taktéž měříme míry na paruky a konzultujeme citlivější problémy s vlasy. Tato klidová zóna je opatřena i dětským koutkem, protože předání paruk je pro rodinu velkou událostí a jsme rádi, když s sebou vezmete i dětičky, které se zde u nás budou cítit jako doma. V naší vlásenkářské dílničce jsou taktéž uschovány darované vlasy, které čekají na použití do paruk, které jsme vždy darovali zdarma a budeme darovat i do budoucna.

"

"

Předáváme v soukromí
bottom of page